Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Југославија да или не?

+2
Drakso
Nenad
6 posters

Go down

Југославија да или не?

Југославија да или не? I_vote_lcap78%Југославија да или не? I_vote_rcap 78% 
[ 7 ]
Југославија да или не? I_vote_lcap22%Југославија да или не? I_vote_rcap 22% 
[ 2 ]
 
Општо гласови : 9
 
 

Југославија да или не? Empty Југославија да или не?

Пишување by Nenad Пет Мар 20, 2009 6:24 pm

Знам сите дека имаме слушано за Југа :) како се живеело како денес се живее...Според вашите сознанија дали би сакале повторно да сме сите едно, да завладее братство и јединство Југославија да или не? 11826? Според мене она што го растурија западните сили никогаш нема да се врати! Би сакал бившите југословенски земји да отворат безгранична-шенген зона! Тоа би било одлично за економијата на сите Балкански земји! Ајде политичари постирајте Југославија да или не? 11826
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by Drakso Пет Мар 20, 2009 6:37 pm

деф да . иако мн луѓе се фолираат и неќат да се вратат во југославија ја сепак мислам дека боље така него вака. Тогаш сме биле моќна економска земја и една од најсилните земји па коа ке видите тогаш југославија одбила покана за европска унија бидејки си имала своја економија и не и требало некој друг да и соли памет. ах...good old times...како не сум бил роден тогашЈугославија да или не? 11826 хаха како и да е сеа сме факд цел балкан анд дер ис ноу трнинг бек:S
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by 386ka Пет Мар 20, 2009 8:34 pm

Ас казва категорично да!
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by niGGa Пет Мар 20, 2009 8:45 pm

Добра идеа само што во денешно време тоа изглеада практично невозможно ради сите притисоци цепкања-КОСОВО осамостојување итн. Меѓутоа јас сум оптимист па се надевам ке наиде ТИТО двојката па ке не окупи сите пионери и на пат со социјализмот кон светска слава :) градејки една голема јака и просперитетна држава
niGGa
niGGa
нов член

Постови: : 12
Активност: : 15

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by 386ka Пет Мар 20, 2009 8:54 pm

ОТ, абе брат, кога сме веќе кај Тито, кога земаш членска? Југославија да или не? 11826
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by MiLoS Нед Мар 22, 2009 4:30 pm

koa ednaska ke se skrsi nema lepenje....znaci nema sansa pak da se obedini Jugoslavija....bilo i veke nema da bide
dzabe muabetive sea so gi praime za ova i za Neso so kaza neso za TITO dvojka deka ke se pojavi....
jez da se ziveelo bolje i sme bile 3ta voena sila u svet i tako dalje ali i u bivsla Jugoslavija imalo neramnomerno razvivanje na predelite na pr u makednonija mn malce kesh idel za raslika od slovenija, hrvatska i srbija a isto i skopje pomalce se razvijalo u sporedba so drugive glavni gradovi(toa se glea i sea) pa zatoa i nasive politicari i glupiov narod mislel deka ako se osamostoime ke bide bolje i eve sme sea kao so vika frcko izolirani i samo propagame nadole (posebno so ovaa vlast)....
pozz od mene Југославија да или не? 11826
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by Nenad Нед Мар 22, 2009 4:33 pm

MiLoS напиша:koa ednaska ke se skrsi nema lepenje....znaci nema sansa pak da se obedini Jugoslavija....bilo i veke nema da bide
dzabe muabetive sea so gi praime za ova i za Neso so kaza neso za TITO dvojka deka ke se pojavi....
jez da se ziveelo bolje i sme bile 3ta voena sila u svet i tako dalje ali i u bivsla Jugoslavija imalo neramnomerno razvivanje na predelite na pr u makednonija mn malce kesh idel za raslika od slovenija, hrvatska i srbija a isto i skopje pomalce se razvijalo u sporedba so drugive glavni gradovi(toa se glea i sea) pa zatoa i nasive politicari i glupiov narod mislel deka ako se osamostoime ke bide bolje i eve sme sea kao so vika frcko izolirani i samo propagame nadole (posebno so ovaa vlast)....
pozz od mene Југославија да или не? 11826
Ја не кажав ништо за тито 2. Ја коментирав дека би било добро да има безгранична зона на балканот :):
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by TrimXt Нед Мар 22, 2009 4:35 pm

што??безгранична зона на балканот??па ти знаеш ли која пара ке ја напраат шиптарите од тоа!!
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by MiLoS Нед Мар 22, 2009 4:43 pm

ejjj sry neso ne si kazal ti za tito tuku toj nigga....Југославија да или не? 11826
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by Nenad Нед Мар 22, 2009 4:47 pm

TrimXt напиша:што??безгранична зона на балканот??па ти знаеш ли која пара ке ја напраат шиптарите од тоа!!
Сите ке направиме голема пара. Ке се дигне превозот како во времето на Југа. Денес во македонија транспортот е паднат за 70% а во тоа време бил бизнис ипол.
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by Drakso Нед Мар 22, 2009 4:59 pm

потполно се согласувам со ненад безгранична зона добро би ни дошло...бтњ милош би те замолил да се потрудиш да пишуваш на кирилицаЈугославија да или не? 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by MiLoS Нед Мар 22, 2009 5:19 pm

важи ај од сеа ке почнам да пишувам на кирилица...
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Југославија да или не? Empty Re: Југославија да или не?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот