Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Русите или Американците?

+6
Dime Stojcev
TrimXt
Gen.b2k
386ka
Drakso
niGGa
10 posters

Go down

Русите или Американците? Empty Русите или Американците?

Пишување by niGGa Нед Мар 22, 2009 4:24 am

За кој сте бе дечки, за Русите или за Американците (Образложете) :)

пс. Марс, ПИШУВАЈ НА КИРИЛИЦА, и не со големи букви
niGGa
niGGa
нов член

Постови: : 12
Активност: : 15

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Drakso Нед Мар 22, 2009 4:28 am

Ау ми ја погоди тематаРусите или Американците? 11826 па ја сум за руситеРусите или Американците? 11826 зошто...зошто се јаки исто ко шо се јаки и американциве само шо не се толку на**здани хахаРусите или Американците? 11826 русите се моќ светска сила чудоРусите или Американците? 11826 ама сепак кога доаѓа војна деј ар фул оф спрајзсРусите или Американците? 11826 хахахаа затоа американциве им е страв да им писнатРусите или Американците? 11826 а ти nigga ја отвори темава а не спомна за кој си?Русите или Американците? 11826 и не образложи сошто ?Русите или Американците? 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by 386ka Нед Мар 22, 2009 5:31 am

Пер, ја сум за русите исто. Пошто многу јасно, американците се глупави, а да си неписмен не е у шема нели? Русите или Американците? 11826 Инаку шала на страна, мислам дека русите се многу поспособни како нација, за разлика од американците што можат само народот да си го манипулираат пошто им е толку прост. Исто така, американците се вадат со нивни емисии, у стил на Ултимејт Уепнс, и таму еден дебил се прави јак дека имаат многу софистицирани (а уствари многу глупави и оружја што тешко се употребуваат) а русиве не се експонираат воопште. И БТЊ, од каде потекнува АК-47 (Автоматик Калашников '47) а?
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Gen.b2k Нед Мар 22, 2009 12:33 pm

И ја сум за русите...Од повеќе причини од која најбитна е дека имаат Тсар бомба :affraid:
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by TrimXt Нед Мар 22, 2009 12:47 pm

Ма политички појаки се каде каде Американците...а воено не би рекол дека и американците се многу назад...али нема потреба да ги мериме само по воените ресурси треба да ги мериме и по другите ресурси...дефинитивно Америка(барем до пред рецесијава) беше најголема индустриска сила во светов!Иако поради природните ресурси сепак Русија ми изгледа мене побогата а тоа се должи најмногу на нафтата...

а Малина у право си калашниковот е руска пушка али е напраена од Поља т.е. Калашников бил Поњак али бил Пуски генерал па затоа целата "одговорност" се префрла на Русите Русите или Американците? 11826
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Dime Stojcev Нед Мар 22, 2009 2:15 pm

тоше не филозофирај толку се знае дека американците може да им го само да им го ис***ат на русите. русите не се фалат како американците а имаат многу повеке се кладам у тоа....Русите или Американците? 11826:P
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Daydream Believer Нед Мар 22, 2009 2:26 pm

Јас во принцип ги сакам сите народи, без разлика на политиката што ја водат, дека сепак тоа е само политика, а народот си е народ.
Анивеј, ако мора да бирам, би ја избрала Русија од проста причина што како народ се попријатни и поблиски до нас и нашата култура. Словени, што да се прави..:]
Општо познат е фактот дека Русија и Америка си покажуваат само бицепси и трицепси и ги советувам така и да продолжат, затоа што сите знаеме колку катастрофално би било ако се степаат.
Од политичка гледна точка, иако американците изгледаат многу постабилни, мислам дека русите се каде каде подобри, ама не се фалат со тоа и им го поштувам тоа. А за природни и остали ресурси и двете земји имаaт со што да се пофалат
Daydream Believer
Daydream Believer
постер

Постови: : 73
Активност: : 74

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Nenad Нед Мар 22, 2009 4:12 pm

Абе темава можела и во политика да иде :): иначе ја не сум за никој и мислам дека Америка и Русија воопшто не се толку спротиставени како што изглеа. Тоа останало во нашите глави уште од ерата на студената војна и сеа сеуште се палиме на таа тема. Иначе една причина кажете тие да бидат непријатели? Тоа што стално се препуцаваат со технологија е нормално, секој се фали со тоа што го има :):
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Drakso Нед Мар 22, 2009 4:48 pm

Темата е преместена во политика*
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by niGGa Пон Мар 23, 2009 12:51 am

опаа ми се изнапишавте а? ви се погоди темичкава :) епа вака лично јас поблиску до срце ја имам Русија. Зошто ? епа бидејки е МАДР РАША и е суппортиве а не Америка се пика кај шо не треба и пробуе да биде фаца! БТЊ у колд вор американците напраиле нови ракети хит сикинг ли незнам какви кои биле анти аир а Русиве поштено да ги избегнат земале фолија и ја пуштале од авионите. ЕТЕ тоа се вика СМАРТ! :)
niGGa
niGGa
нов член

Постови: : 12
Активност: : 15

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by 386ka Пон Мар 23, 2009 12:59 am

niGGa напиша:опаа ми се изнапишавте а? ви се погоди темичкава :) епа вака лично јас поблиску до срце ја имам Русија. Зошто ? епа бидејки е МАДР РАША и е суппортиве а не Америка се пика кај шо не треба и пробуе да биде фаца! БТЊ у колд вор американците напраиле нови ракети хит сикинг ли незнам какви кои биле анти аир а Русиве поштено да ги избегнат земале фолија и ја пуштале од авионите. ЕТЕ тоа се вика СМАРТ! :)
ХХ, фолија се користи за радарски земја-воздух/воздух-воздух ракети кои исто така биле измислени во тоа време. И стварно работи таа техника. Инаку за хит сикинг се користат heat seeking missle countermeasures познати како flares.
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by niGGa Пон Мар 23, 2009 1:06 am

ама ти знаеш дека партиски ти спаѓаш у хардверскиот дел а ја сум тука за БРЕАКИНГ ЊУЗ и за дуели молим те распределени сме. Али ипак у нешо бев у право и вистина е за фолијата. Ако сакате ке испробаме со авион на Мат ако не успее фолијата јбг хаххах :)
niGGa
niGGa
нов член

Постови: : 12
Активност: : 15

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Nikac Сре Мар 25, 2009 12:27 am

aбе niGGa...а ти капа имаш....хахааххааххахаа.....Русите дефинитивно....боље се... Русите или Американците? 387116
Nikac
Nikac
нов член

Постови: : 15
Активност: : 16

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by bobo pope Чет Мар 26, 2009 5:24 pm

Nenad напиша:Абе темава можела и во политика да иде :): иначе ја не сум за никој и мислам дека Америка и Русија воопшто не се толку спротиставени како што изглеа. Тоа останало во нашите глави уште од ерата на студената војна и сеа сеуште се палиме на таа тема. Иначе една причина кажете тие да бидат непријатели? Тоа што стално се препуцаваат со технологија е нормално, секој се фали со тоа што го има :):
lele neso go kaza ova aj ne kazuvaj mnogu glava davas za rusite na se prai Ankica Vitanova ili Vaska Ilieva Русите или Американците? 11826
bobo pope
bobo pope
џуниор

Постови: : 46
Активност: : 58

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Nenad Чет Мар 26, 2009 5:28 pm

bobo pope напиша:
Nenad напиша:Абе темава можела и во политика да иде :): иначе ја не сум за никој и мислам дека Америка и Русија воопшто не се толку спротиставени како што изглеа. Тоа останало во нашите глави уште од ерата на студената војна и сеа сеуште се палиме на таа тема. Иначе една причина кажете тие да бидат непријатели? Тоа што стално се препуцаваат со технологија е нормално, секој се фали со тоа што го има :):
lele neso go kaza ova aj ne kazuvaj mnogu glava davas za rusite na se prai Ankica Vitanova ili Vaska Ilieva Русите или Американците? 11826
Попе си ме помешал со Фиц Русите или Американците? 11826 Иначе точно дека ми се подраги бидејќи ке не трудат нишо да расипат и не се мешаат во туѓи работи Русите или Американците? 920406
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by bobo pope Пет Мар 27, 2009 1:51 am

Pa naravno!!! E ne ke se zaebavame LOL
bobo pope
bobo pope
џуниор

Постови: : 46
Активност: : 58

Вратете се на почетокот Go down

Русите или Американците? Empty Re: Русите или Американците?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот