Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Масоните владеат со политиката и светот?!?!

4 posters

Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by MiLoS Нед Мар 22, 2009 5:56 pm

Кои се масоните...?
90% од американските претседатели биле масони...така сум слуснал...
масоните се мн моќна секта сто директно влијае на светот...
https://www.youtube.com/watch?v=pOfbXFTSoco&feature=related
еве
доказ за во политиката малце дека се вмешани масоните...за тие што
нејкат да го гледаат клипов, а би било пожелно зошто е корисно да се
гледа ова за да се дознае нешто поише да кажа дека се збори за тоа дека
Фидел Кастро и неговиот брат кој е актуелен претседател на Куба се
масони, а исто и наш ТИТО бил член на една масонска група во
Хрватска....
давајте информации за масониве ве молам сакам да дознаам поише

пост под пост мислењата се споени*
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by Nenad Нед Мар 22, 2009 9:13 pm

Колку што јас знам масоните се група на неверојатно интелигентни и способни луѓе кои имаат моќ да владеат со сите. Имам слушано и дека со цела Америка владее група од околу 100 масони. Исто така е точно дека и Тито бил масон( па не би бил способен толку ако не бил паметен) Масоните владеат со политиката и светот?!?! 864914
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by TrimXt Нед Мар 22, 2009 9:36 pm

па ја сум паметен а не сум масон...ја мсилам дека тоа се само претпоставки на луѓето пошто неможат да си објаснат како некој може толку да го краде светов...
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by Nenad Нед Мар 22, 2009 9:39 pm

Уффф Толе уште многу ти треба масон да станеш ти Масоните владеат со политиката и светот?!?! 11826 иначе не се тие луѓе паметни тие знаат како да управуваат со голема маса на прости луѓе Масоните владеат со политиката и светот?!?! 337150
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by MiLoS Нед Мар 22, 2009 9:42 pm

TrimXt напиша:па ја сум паметен а не сум масон...ја мсилам дека тоа се само претпоставки на луѓето пошто неможат да си објаснат како некој може толку да го краде светов...
Масоните постојат у македнонија ги има околу 300, храмот им е у скопска чаршија а имаат годишно средба у Александар палас...во светот ги има околу 6 милиони и првата ложа е создадена у Велика Британија у незнам која тоцно година и потоа продолзило да се шири...
сега моментало најмн масони има во америка, потоцно во северна америка...масоните се луге што влијаат врз се актуелно што гледате што се случува во светот и не секој може да стане масон...
ако сакате несо поисе прашајте Масоните владеат со политиката и светот?!?! 11826
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by TrimXt Нед Мар 22, 2009 9:46 pm

е за ова стварно не сум знаел...а како се влијателни?имаат блискост со политичките партии и нешто такво?
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by Nenad Нед Мар 22, 2009 9:47 pm

Еее тоа не знам ама според мене се многу интелигентни и знаат како за владеат со народот и најверојатно во јака политичка партија мора да има некој масон со свои идеји за зашеметување на народот Масоните владеат со политиката и светот?!?! 719895
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by MiLoS Нед Мар 22, 2009 9:53 pm

па сеа вака пред некоја година дошол главниот масон на најголемата и највлијателната ложа у светов од Велика Британија по повод годисното собирање на масоните со мк, а наши масони го однеле на средба со наши политичари...
иначе во нашава политика се смета дека има 4 до 5 масони кои не достигнале поише од претседател на собрание, а во другите земји од светот масоните владеат со некои држави подолго време како што е пример Куба, САД, бивша Југославија и тако далје Масоните владеат со политиката и светот?!?! 11826
Лееееее еј има некој нешо др информации за масониве???
Знам нешо али сакам се да знам... Масоните владеат со политиката и светот?!?! 11826

пост под пост мислењата се споени*
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by staska Чет Мар 26, 2009 11:58 am

а вие ова за масониве...го знаете од кадее??? Многу шпекулација има тука не сфаќам како сите зборите matter of factly. Масоните владеат со политиката и светот?!?! 667194 ја само што знам за нив им е симболот тоа триаголникот со окото и дека у минатото биле друштво на ѕидари...мислам поправете ме ако грешам...
staska
staska
постер

Постови: : 64
Активност: : 70

Вратете се на почетокот Go down

Масоните владеат со политиката и светот?!?! Empty Re: Масоните владеат со политиката и светот?!?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот