Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ставови за турбофолк

+8
Zombie
Петар
386ka
Dime Stojcev
Gen.b2k
Drakso
Nenad
Dare
12 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Daydream Believer Сре Мар 25, 2009 1:45 am

Tурбофолк - правец во музиката за оние кои не знаат да пеат и не се надарени од мајката природа со убавина и шарм. Ама пак, затоа имаат 2 тона пластика на себе. Се што тие прават е излагаат на сцена, програкуваат по малце, ја протресуваат пластиката на себе и си одат :]
Daydream Believer
Daydream Believer
постер

Постови: : 73
Активност: : 74

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Dime Stojcev Сре Мар 25, 2009 1:56 am

само еден збор ЛОЛ абе не ми е јасно најлесно иде пиење на ТУРБОФОЛК и да не го слушаш нема да умреш.... А турбофолк е мешавина од сите срања..... И мое мислење е дека на рок неможеш да се рокнеш така ли е НЕШО и ДАРЕ!!!!!Ставови за турбофолк - Page 2 11826:D само Аца И Миле брате!!!!!
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Drakso Сре Мар 25, 2009 2:37 am

еееј не значи дека ако ти пиеш на турбо фолк и најлесно е за пиење ... еве да речеме ја најдаска се праам на метал и после шетам низ парк и пеам еентер сендмен...Ставови за турбофолк - Page 2 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Gen.b2k Сре Мар 25, 2009 12:08 pm

Турбо фолк- девојки направени од канче кисело млеко, текст што нема врска... само натрупани зборови, а како звучи Ставови за турбофолк - Page 2 132317
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Nikola_S Сре Мар 25, 2009 12:31 pm

Лелее не зборите глупости нема чоек што не слуша турбо-фолк. Кога искачате петок-сабота која музика ве расположува??!! Да не е Бетовен и компанија. хахаххахаа Ставови за турбофолк - Page 2 387116
Nikola_S
Nikola_S
џуниор

Постови: : 31
Активност: : 31

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Nikola_S Сре Мар 25, 2009 12:32 pm

Лелее не зборите глупости нема чоек што не слуша турбо-фолк. Кога искачате петок-сабота која музика ве расположува??!! Да не е Бетовен и компанија. хахаххахаа Ставови за турбофолк - Page 2 387116
Nikola_S
Nikola_S
џуниор

Постови: : 31
Активност: : 31

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Gen.b2k Сре Мар 25, 2009 12:57 pm

Сигурен си дека алкохолот не е тој што те расположува? Што има во песниве да те расположи?
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Dare Сре Мар 25, 2009 4:38 pm

Gen.b2k напиша:Сигурен си дека алкохолот не е тој што те расположува? Што има во песниве да те расположи?

хахаах кази ми само СТО НЕМА х)

во секоја песна скоро секој мозе да се пронајде барем во еден дел...а тоа е доста интересно...закон е коа си со девојцинја..мозес да флертувцас со помос на песните....ЛОЛ...и то....у главно и турбо фолк и алкохол идат заедно!
Dare
Dare
постер

Постови: : 75
Активност: : 111

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Dare Сре Мар 25, 2009 4:43 pm

Daydream Believer напиша:Tурбофолк - правец во музиката за оние кои не знаат да пеат и не се надарени од мајката природа со убавина и шарм. Ама пак, затоа имаат 2 тона пластика на себе. Се што тие прават е излагаат на сцена, програкуваат по малце, ја протресуваат пластиката на себе и си одат :]
ВОВ....како мозе да бидат надарени од мајката природа а да имаат ДВА ТОНА СИЛИКОН НА ССЕБЕ?? не свакјам ај објасни зити се ....и те молам пробај да не убедис сите дека воопсто не слусас ниедна песна ...ПС ДЕКА ЕНЗНАЕС НИ ЕДНА ТУРБО ФОЛК ПЕСНА!!!! Ставови за турбофолк - Page 2 920406
Dare
Dare
постер

Постови: : 75
Активност: : 111

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Dare Сре Мар 25, 2009 4:46 pm

Dime Stojcev напиша:само еден збор ЛОЛ абе не ми е јасно најлесно иде пиење на ТУРБОФОЛК и да не го слушаш нема да умреш.... А турбофолк е мешавина од сите срања..... И мое мислење е дека на рок неможеш да се рокнеш така ли е НЕШО и ДАРЕ!!!!!Ставови за турбофолк - Page 2 11826:D само Аца И Миле брате!!!!!

ХЕХЕ сине...100% те подрзувам...али не ги врегјај другите наси бракја..не само АЦА И МИЛЕ...има усте....САКО ПОЛУМЕТОВИЦ...лепса од ночи...хехе....или ко на фиц малата...ЛЕПСША У НОЧИ!!!! лол...се согласувас нели!!!
Dare
Dare
постер

Постови: : 75
Активност: : 111

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Dare Сре Мар 25, 2009 4:47 pm

Drakso напиша:еееј не значи дека ако ти пиеш на турбо фолк и најлесно е за пиење ... еве да речеме ја најдаска се праам на метал и после шетам низ парк и пеам еентер сендмен...Ставови за турбофолк - Page 2 11826

ХАХА ПА ТИ СИ ПОСЕБЕН БРАТ~!!...не е до тебе...до музиката е... Ставови за турбофолк - Page 2 366528
Dare
Dare
постер

Постови: : 75
Активност: : 111

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty ti nemas pojma so zboris be pa izvini ti od kaj si u amerika da ne zivees samo balkaci izvini aj da ne zboram

Пишување by bobo pope Чет Мар 26, 2009 12:40 am

386ka напиша:Бегајте бе гадни ни едни. Шабанерија да се слушало... Сериозно, погрда музика од тоа немам слушнато. Како што кажа Деле погоре, само балканци го слушаат ова. Боље на Дорс концерт да си хај него на ова да си чист. Ставови за турбофолк - Page 2 11826:D
bobo pope
bobo pope
џуниор

Постови: : 46
Активност: : 58

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by bobo pope Чет Мар 26, 2009 1:05 am

Nikola_S напиша:Лелее не зборите глупости нема чоек што не слуша турбо-фолк. Кога искачате петок-сабота која музика ве расположува??!! Да не е Бетовен и компанија. хахаххахаа Ставови за турбофолк - Page 2 387116
taka e Ставови за турбофолк - Page 2 11826
bobo pope
bobo pope
џуниор

Постови: : 46
Активност: : 58

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by bobo pope Чет Мар 26, 2009 1:08 am

Drakso напиша:абе шабанарија ич не ми е по кеф тапа ми е језда не мрзам луге шо сакаат турбо фолкСтавови за турбофолк - Page 2 11826 \m/
abe druze ti zborisi za muzikata ama lugeto ne gi mesaj ok
bobo pope
bobo pope
џуниор

Постови: : 46
Активност: : 58

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Gen.b2k Чет Мар 26, 2009 1:14 am

Никој не меша луѓе.. не прави проблеми тука дечко, смири страстите те молам Ставови за турбофолк - Page 2 11826
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty не овде :D

Пишување by 386ka Чет Мар 26, 2009 1:16 am

bobo pope напиша:
386ka напиша:Бегајте бе гадни ни едни. Шабанерија да се слушало... Сериозно, погрда музика од тоа немам слушнато. Како што кажа Деле погоре, само балканци го слушаат ова. Боље на Дорс концерт да си хај него на ова да си чист. Ставови за турбофолк - Page 2 11826:D
Дечко, не живеам во Америка, али не гледам каде ти би требало да ми се мешаш во изборот на моја музика. Кај и да сум, ова срање наречено српско и шабанерија нема да го слушам. БТЊ, не те разбрав убаво во постот, пишувај по разбирливо и пишувај каде што е местото, не во насловот на постот.
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Nenad Чет Мар 26, 2009 1:23 am

Вива ла шабанерија!!! Ставови за турбофолк - Page 2 850779 абе факт е НЕМА ЈАКА ЖУРКА БЕЗ ШАБАНСКО! Не можам да ги сватам металциве како се дивите на тоа? На тоа не може алкохол да помогне, само издрогирај се и топ ке ти биде треси ја главата! хахахаха
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Петар Чет Мар 26, 2009 1:26 am

БАНКУУУУУУУУ ЗА ПИЈАНКУУУУУУУУУУ
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Drakso Чет Мар 26, 2009 1:27 am

Nenad напиша:Вива ла шабанерија!!! Ставови за турбофолк - Page 2 850779 абе факт е НЕМА ЈАКА ЖУРКА БЕЗ ШАБАНСКО! Не можам да ги сватам металциве како се дивите на тоа? На тоа не може алкохол да помогне, само издрогирај се и топ ке ти биде треси ја главата! хахахаха
Значи секој си има свој стил свој вкус своја музика која му се допага и ја не можам да сватам како се веселиш на фолкот грд али не те судам ради тоа...ај донт кер како ти се дивиш на шабанско...ја се дивам на едно ти се дивиш на друго некој 3 се диви на трето и така не може сите да сакаат истоСтавови за турбофолк - Page 2 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Gen.b2k Чет Мар 26, 2009 1:29 am

Само факт е дека металот е попознат од турбо фолкот хаха патете!се зезам неморате Ставови за турбофолк - Page 2 437822
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Петар Чет Мар 26, 2009 1:31 am

па помеѓу метал и турбо фолк би идел со турбо фолк.... метал е вадење шлајм од петици! и ако сакате дискусија отворете нова тема за металот... а тука турбо фолк се дискутира

А ЈА ФЛАШЕЕЕЕЕ БАЦАМ ПО КАФАНИИИИИИИ КРВАРИИИИИИм
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by bobo pope Чет Мар 26, 2009 1:34 am

386ka напиша:
bobo pope напиша:
386ka напиша:Бегајте бе гадни ни едни. Шабанерија да се слушало... Сериозно, погрда музика од тоа немам слушнато. Како што кажа Деле погоре, само балканци го слушаат ова. Боље на Дорс концерт да си хај него на ова да си чист. Ставови за турбофолк - Page 2 11826:D
Дечко, не живеам во Америка, али не гледам каде ти би требало да ми се мешаш во изборот на моја музика. Кај и да сум, ова срање наречено српско и шабанерија нема да го слушам. БТЊ, не те разбрав убаво во постот, пишувај по разбирливо и пишувај каде што е местото, не во насловот на постот.
epa znaci si balkanec i kaj sakam ke pisuvam a ni ja nikad nema da slusam takvo sranje kako metal
bobo pope
bobo pope
џуниор

Постови: : 46
Активност: : 58

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by 386ka Чет Мар 26, 2009 1:35 am

Петар напиша:па помеѓу метал и турбо фолк би идел со турбо фолк....
метал е вадење шлајм од петици! и ако сакате дискусија отворете нова
тема за металот... а тука турбо фолк се дискутира

А ЈА ФЛАШЕЕЕЕЕ БАЦАМ ПО КАФАНИИИИИИИ КРВАРИИИИИИм
Па ставови за ТФ е финтава, секој си има што да си каже, не гледам тука оф топик мислења!
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by 386ka Чет Мар 26, 2009 1:39 am

bobo pope напиша:
386ka напиша:
bobo pope напиша:
386ka напиша:Бегајте бе гадни ни едни. Шабанерија да се слушало... Сериозно, погрда музика од тоа немам слушнато. Како што кажа Деле погоре, само балканци го слушаат ова. Боље на Дорс концерт да си хај него на ова да си чист. Ставови за турбофолк - Page 2 11826:D
Дечко, не живеам во Америка, али не гледам каде ти би требало да ми се мешаш во изборот на моја музика. Кај и да сум, ова срање наречено српско и шабанерија нема да го слушам. БТЊ, не те разбрав убаво во постот, пишувај по разбирливо и пишувај каде што е местото, не во насловот на постот.
epa znaci si balkanec i kaj sakam ke pisuvam a ni ja nikad nema da slusam takvo sranje kako metal
Бобо, не е форумов за покажување заби. Тоа што ќе си слушаш само ТФ, а не метал си е твој избор. Но нема да се карактеризирам како балканец во стилот на музика. Инаку што мислиш, што се слушало претходно на овие простори, далеку пред да се распадне Југославија? Да не имало ТФ? Не тогаш имало добар Екс-Ју рок, кој исто така го поштувам, за разлика од ТФ...
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Петар Чет Мар 26, 2009 1:44 am

абе мене турбо фолк ми е филмот после пола литро смедеревка и на заебанција... иначе се знае мојот жанр-ретрооо Ставови за турбофолк - Page 2 11826
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 2 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот