Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ставови за турбофолк

+8
Zombie
Петар
386ka
Dime Stojcev
Gen.b2k
Drakso
Nenad
Dare
12 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by bobo pope Чет Мар 26, 2009 1:47 am

386ka напиша:
bobo pope напиша:
386ka напиша:
bobo pope напиша:
386ka напиша:Бегајте бе гадни ни едни. Шабанерија да се слушало... Сериозно, погрда музика од тоа немам слушнато. Како што кажа Деле погоре, само балканци го слушаат ова. Боље на Дорс концерт да си хај него на ова да си чист. Ставови за турбофолк - Page 3 11826:D
Дечко, не живеам во Америка, али не гледам каде ти би требало да ми се мешаш во изборот на моја музика. Кај и да сум, ова срање наречено српско и шабанерија нема да го слушам. БТЊ, не те разбрав убаво во постот, пишувај по разбирливо и пишувај каде што е местото, не во насловот на постот.
epa znaci si balkanec i kaj sakam ke pisuvam a ni ja nikad nema da slusam takvo sranje kako metal
Бобо, не е форумов за покажување заби. Тоа што ќе си слушаш само ТФ, а не метал си е твој избор. Но нема да се карактеризирам како балканец во стилот на музика. Инаку што мислиш, што се слушало претходно на овие простори, далеку пред да се распадне Југославија? Да не имало ТФ? Не тогаш имало добар Екс-Ју рок, кој исто така го поштувам, за разлика од ТФ...
ne ne uopste ne mislam da pokazuvam zabi nego ti pocna da ``vregas`` zatoa i napisav nemojte za lugeto sto slusaat nego za muzikata toa bese se me navredi toa balkanci zosto i ti si balkanec taka a inace samo sto se priaviv zatoa neznaev kaj da pisuvam Ставови за турбофолк - Page 3 11826
bobo pope
bobo pope
џуниор

Постови: : 46
Активност: : 58

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by 386ka Чет Мар 26, 2009 1:52 am

bobo pope напиша:
386ka напиша:
bobo pope напиша:
386ka напиша:
bobo pope напиша:
386ka напиша:Бегајте бе гадни ни едни. Шабанерија да се слушало... Сериозно, погрда музика од тоа немам слушнато. Како што кажа Деле погоре, само балканци го слушаат ова. Боље на Дорс концерт да си хај него на ова да си чист. Ставови за турбофолк - Page 3 11826:D
Дечко, не живеам во Америка, али не гледам каде ти би требало да ми се мешаш во изборот на моја музика. Кај и да сум, ова срање наречено српско и шабанерија нема да го слушам. БТЊ, не те разбрав убаво во постот, пишувај по разбирливо и пишувај каде што е местото, не во насловот на постот.
epa znaci si balkanec i kaj sakam ke pisuvam a ni ja nikad nema da slusam takvo sranje kako metal
Бобо, не е форумов за покажување заби. Тоа што ќе си слушаш само ТФ, а не метал си е твој избор. Но нема да се карактеризирам како балканец во стилот на музика. Инаку што мислиш, што се слушало претходно на овие простори, далеку пред да се распадне Југославија? Да не имало ТФ? Не тогаш имало добар Екс-Ју рок, кој исто така го поштувам, за разлика од ТФ...
ne ne uopste ne mislam da pokazuvam zabi nego ti pocna da ``vregas`` zatoa i napisav nemojte za lugeto sto slusaat nego za muzikata toa bese se me navredi toa balkanci zosto i ti si balkanec taka a inace samo sto se priaviv zatoa neznaev kaj da pisuvam Ставови за турбофолк - Page 3 11826
Не бе, немам намера некого да вреѓам, и општо тие што слушаат ТФ ги поштувам како сите други. Не правам класификација. Правам класификација кај музиката само. BTW, пошто не се претстави, добредојде и по можност пишувај со кирилица.
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Gen.b2k Чет Мар 26, 2009 1:56 am

Недај боже некој заби да покажал сите ќе му ги искршам хахахах се зезам момци уживајте даље Ставови за турбофолк - Page 3 11826
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Dime Stojcev Чет Мар 26, 2009 2:12 am

алоооооо смирете се со ова цитативе ме збунивте!!!!Ставови за турбофолк - Page 3 332755Ставови за турбофолк - Page 3 11826
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Nenad Чет Мар 26, 2009 3:27 pm

Малина а ти ако не си балканец Енглез да не си случајно? Ставови за турбофолк - Page 3 850779
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Dare Чет Мар 26, 2009 6:15 pm

И ако си енглез полека со балканциве... Ставови за турбофолк - Page 3 554282

ТОооо попее...ај лов ју Ставови за турбофолк - Page 3 132317
Dare
Dare
постер

Постови: : 75
Активност: : 111

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Dime Stojcev Пет Мар 27, 2009 2:42 am

Cigani! Juris!!!
1-Boom, boom, boom, boom, boom
................. kutz, kutz ehy ja
Boom, boom, boom, boom, boom
Kana hi naj kutz, kutz ehy ja
Devla, .....................
Devla, ....................
Devla, mi dzav te mange an(do) for?
Jek bar? kalashnikov
Kalashnikov
Kalashnikov
Kalashnikov, kalashnikov
Eeeeeeh...
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Nenad Пет Мар 27, 2009 2:43 am

Dime Stojcev напиша:Cigani! Juris!!!
1-Boom, boom, boom, boom, boom
................. kutz, kutz ehy ja
Boom, boom, boom, boom, boom
Kana hi naj kutz, kutz ehy ja
Devla, .....................
Devla, ....................
Devla, mi dzav te mange an(do) for?
Jek bar? kalashnikov
Kalashnikov
Kalashnikov
Kalashnikov, kalashnikov
Eeeeeeh...
Тоооо мајсторееее!!! Ставови за турбофолк - Page 3 582100 Горан Бреговиќ е цар Ставови за турбофолк - Page 3 850779
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by bobo pope Пет Мар 27, 2009 3:21 am

abe ni jas ne sum do tolku Ставови за турбофолк - Page 3 719895 pa nemora da peete na forum Ставови за турбофолк - Page 3 743627
bobo pope
bobo pope
џуниор

Постови: : 46
Активност: : 58

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Marija* Пет Мар 27, 2009 8:12 pm

hahaahhahahahah lol eeej bravo bobooo te postuem zastana na strana na turbo folkot, ni ja odbrani cesta na nas-turbo folkerite, inace malina od site turbo folkeri sto se,jas mozam da se kladam deka nema nekoj sto ne gi znae tie eks yu rok pesni.... TURBO FOLK i samo toa=)) ona je lepsa od noci do neba me nosi i zanosiii, rodzena samo za mene.....

Marija*
џуниор

Постови: : 28
Активност: : 27

Вратете се на почетокот Go down

Ставови за турбофолк - Page 3 Empty Re: Ставови за турбофолк

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот