Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

крајот на светот?????

+7
386ka
Nenad
Daydream Believer
HijackHacker
Петар
TrimXt
Drakso
11 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

крајот на светот????? Empty крајот на светот?????

Пишување by Drakso Пет Мар 20, 2009 7:46 pm

епа луѓе има доста прогнози за крајот на светот тоа се војна, еколошка катастрофа, метеор, и многу други теории. Според мене крајот на светот ке биде еколошка катастрофа бидејки никој веќе не се грижи за екологијата и со загадувањето ефект на стаклена градина ке почне драстична промена на климата(веке почнува) потоа водата ке биде толку загадена што тешко ке се најде вода за пиење ке се стопат половите ке има катастрофи и мн малце луге ке останат на планетата. И да потенцирам крај на светот се мисли да се уништи животот на планетата а не како што некој сватиле во претходни дискусии на оваа тема дека крајот на светот е уништување на цела планетакрајот на светот????? 11826 па да ве слушнам што мислитекрајот на светот????? 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by TrimXt Пет Мар 20, 2009 7:49 pm

еј ама напорни сте више со овакви теми..
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Пет Мар 20, 2009 8:35 pm

зашо некрајот на светот????? 11826 темава нема крај за муабетењe:D
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Петар Пет Мар 20, 2009 9:25 pm

Drakso напиша:зашо некрајот на светот????? 11826 темава нема крај за муабетењe:D

се согласувам али пеер за да дојде крај на светот треба човекот да се откаже од преживување.. а не верувам дека би го напраил тоа.. а и чим еднаш човекот се издигнал од мајмун и правел големи цивилизации, градови, држави.. тоа би се случило уште еднаш.. а и од сите тие прогнози доколку 1 би се случила доволно е и една македонија да преживее за повторно да се создаде ова што е денес.. ⭐ ⭐ ⭐ (ок ќе неаме јапанци и црнци али јбг.. хахаха)
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Саб Мар 21, 2009 4:34 pm

ту бе штета шо нема некој шо мисли дека нема да се сништи светот вака немам со кој да се карам:S хаххаха бтњ ние мислам дека нема да бидеме сведоци на уништувањето...тоа ке биде после нас негдекрајот на светот????? 11826 соу уи ар сејф
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by HijackHacker Саб Мар 21, 2009 4:40 pm

зошто да не бидеме сведоци?
ти не си го гледал:


крајот на светот????? 11826
Иначе, јас мислам дека веќе е почнато. Погледнете го следниов клип:

крајот на светот????? 549515 ми ја тргнале песната
HijackHacker
HijackHacker
Шеф

Постови: : 174
Активност: : 205

http://www.it.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Саб Мар 21, 2009 5:48 pm

абе крајот на светот може почнува али ова е само почетокот...сакав да кажам нема да живееме толку за да го видиме крајот...крајот на светот????? 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Daydream Believer Саб Мар 21, 2009 6:04 pm

Крајот на светот. Едно време многу се замарав со вакви работи. Но сфатив дека не треба, затоа што тоа може да се случи и утре и било кој друг ден. Не треба предвидувања. Универзумот е бескрајен, а ние немаме појма што се случува со 90% од тоа во него, така да...

Се согласувам со мислењето на Драксо дека ние нема да го доживееме тоа, ниту пак нашите деца и внуци (ако ги имаме хах). А сега, ако треба да се случи...нека се случи. Како за сите, така и за нас.
Не верувам дека човекот ќе дозволи така лесно да биде истребен.
Daydream Believer
Daydream Believer
постер

Постови: : 73
Активност: : 74

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Саб Мар 21, 2009 6:10 pm

Daydream Believer напиша:Не верувам дека човекот ќе дозволи така лесно да биде истребен.
Па Daydream Believer јас баш не мислам така...пошо човекот сам се доведе во оваа ситуација ин д фрст плејс и мн малце луѓе на светот се свесни дека се човештвото се уништува само себе. Сепак сите сме сведоци дека ситуацијата се влошува и дека никој не гледа за човештвото туку гледа само пред себекрајот на светот????? 549515
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Daydream Believer Саб Мар 21, 2009 6:21 pm

Drakso напиша:
Daydream Believer напиша:Не верувам дека човекот ќе дозволи така лесно да биде истребен.
Па Daydream Believer јас баш не мислам така...пошо човекот сам се доведе во оваа ситуација ин д фрст плејс и мн малце луѓе на светот се свесни дека се човештвото се уништува само себе. Сепак сите сме сведоци дека ситуацијата се влошува и дека никој не гледа за човештвото туку гледа само пред себекрајот на светот????? 549515

Па добро, човекот е човек. Греши. Што не значи дека ќе се предаде лесно и нема да проба да излезе од кашата крајот на светот????? 864914 Јас сум оптимист, верувам во љубов и верувам дека луѓето во чии раце е светов се луѓе (ин д фрст плејс) кои имаат срце и дека колку и да се себични и алчни и никакви, имаат деца и внуци на кои им го мислат најдоброто и не би дозволиле да им ја скратат иднината и да не им дозволат да го почувствуваат the bittersweet вкус на животот крајот на светот????? 332755
Се разбира ова е само од моја гледна точка. Јас избрав да верувам во ова. Ова за мене претставува вистината. :]
Daydream Believer
Daydream Believer
постер

Постови: : 73
Активност: : 74

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Саб Мар 21, 2009 6:26 pm

Daydream Believer напиша:Јас сум оптимист, верувам во љубов и верувам дека луѓето во чии раце е светов се луѓе (ин д фрст плејс) кои имаат срце и дека колку и да се себични и алчни и никакви, имаат деца и внуци на кои им го мислат најдоброто и не би дозволиле да им ја скратат иднината и да не им дозволат да го почувствуваат the bittersweet вкус на животот крајот на светот????? 332755
Го почитувам твоето мислење ама сепак јас мислам дека оние луге во чии раце е светот имаат срце и да имаат деца и внуци но тие се грижат само за нив анд фор ноубади елс...поради тоа што како што споменав во првиот пост човекот е мн алчно суштествокрајот на светот????? 11826 сепак секој си има свое мислење и свои теориикрајот на светот????? 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Daydream Believer Саб Мар 21, 2009 6:49 pm

Ми се допаѓа тоа што we agree to disagree :]
Daydream Believer
Daydream Believer
постер

Постови: : 73
Активност: : 74

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Nenad Саб Мар 21, 2009 6:55 pm

Крај на светот може да се случи само поради човечка грешка. Јас мислам дека тоа би била 3та светска ( нуклеарна ) војна. крајот на светот????? 549515
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Daydream Believer Саб Мар 21, 2009 6:57 pm

Nenad напиша:Крај на светот може да се случи само поради човечка грешка. Јас мислам дека тоа би била 3та светска ( нуклеарна ) војна. крајот на светот????? 549515

Jaс па сум убедена дека тоа нема да се случи. Толку многу се дискутирало за последиците од такво нешто..Никој не сака да се случи таква катастрофа. За до толку сме свесни крајот на светот????? 864914
Daydream Believer
Daydream Believer
постер

Постови: : 73
Активност: : 74

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Саб Мар 21, 2009 7:01 pm

па и јас мислам дека нема да има 3та светска иако ке има војни но не 3та светска како што е предвидено бидејки светот ке претрпува мн катастрофи како економски кризи недостаток на ресурси еколошка катастрофа и мислам дека нема да има место за уште еден проблем:S не се до толку несвесни луѓето...
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by 386ka Саб Мар 21, 2009 7:08 pm

Nenad напиша:Крај на светот може да се случи само поради човечка грешка. Јас мислам дека тоа би била 3та светска ( нуклеарна ) војна. крајот на светот????? 549515
Реална Tzar бомба (не таа што е тестирана со моќност од 50МТ туку таа од 100МТ) е способна да... Па да го уништи цел јужен балкан (Србија, Македонија, Бугарија, Грција(јес), Албанија) со примарна експлозија, а да не збориме за остатокот од светот со какви последици од радијацијата ќе се соочи, нешто во стил на Чернобил х100. Затоа мислам дека никој не би сакал да си игра со мадр Раша!
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Саб Мар 21, 2009 9:12 pm

да не почнуваме дискусија американци / руси крајот на светот????? 11826 отвори тема па таму ке расправаме бтњ никој не е до толку глуп да уништи 500 милиони луге за негов кефкрајот на светот????? 11826 хаха
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Петар Саб Мар 21, 2009 9:18 pm

каква нуклеарка бе ахахахаха ајдеееее.. нема шанси!
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Саб Мар 21, 2009 9:22 pm

абе има нуклеарки ама...не верувам дека некој ви фрлил...тоа ке биде катастрофакрајот на светот????? 11826 не за друго било кој од моќниве држави да фрли нуклеарка сами ке страдаат од радиација...енд детс нат трукрајот на светот????? 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Nenad Саб Мар 21, 2009 9:23 pm

Daydream Believer напиша:
Nenad напиша:Крај на светот може да се случи само поради човечка грешка. Јас мислам дека тоа би била 3та светска ( нуклеарна ) војна. крајот на светот????? 549515

Jaс па сум убедена дека тоа нема да се случи. Толку многу се дискутирало за последиците од такво нешто..Никој не сака да се случи таква катастрофа. За до толку сме свесни крајот на светот????? 864914

Далеку од свесни сме. Еве за пример земи една фанатична нација како Иран која забрзано почнува да прави нуклеарни станици и нуклеарни боеви глави кои најверојатно ке бидат искористени за терористички цели во Америка :twisted:
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by HijackHacker Саб Мар 21, 2009 9:39 pm

Нешо, жити се, терористички напади? :|

бтњ, не забегувајте од темата
HijackHacker
HijackHacker
Шеф

Постови: : 174
Активност: : 205

http://www.it.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Nenad Саб Мар 21, 2009 9:49 pm

HijackHacker напиша:Нешо, жити се, терористички напади? :|

бтњ, не забегувајте од темата

Не забегав јас...тоа се е во склоп со темата :) инаку зошто Америка е против нуклеарната програма на Иран ако не се плаши од нив 8)
Е ова е више забегување од тема крајот на светот????? 850779
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Петар Саб Мар 21, 2009 10:26 pm

темава ми е некако досадна... крај на светот, нуклеарки.. дај соземете се... ако бидне крај на светот ј*бига тоа... мада тоа нема да се случи во наредните 100 години гарант... крај на светот требаше да биде со оној експериментон кај австрија ли не ми текнува баш... па ете не е
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Drakso Саб Мар 21, 2009 11:00 pm

епа вака и тоа беше екоја можност да се уништи светот ама можност...а еколошката катастрофа е скоро ненадминлива бидејки времето кога требаше да дејстуваме за да ја запреме помина и сега мислам дека се осеќа...климатските промени и тие ствари...ко мн топли лета мн ладни зими озонски дупки шиткрајот на светот????? 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by TrimXt Саб Мар 21, 2009 11:40 pm

ма драксо вчера и денес ти се чист пример и доказ за глобалното затоплување брат...само ова со нуклеарките мислам дека е многу нормално да фрлаат нуклеарки таквите "зли" мови пошо тоа еден дел од човечноста - да бидеш злобен...а тоа што понекогаш таа злоба кај ментално заболените преминува во глобален злостор е друга работа...ализ атоа постојат и луѓе кои се грижат за безбедноста и се поставуваат анти-ракетни штитови кои му даваат една сосема поразлична димензија на уништувањето на светот т.е. со нуклеарки и хемиски бомби веќе тешко дека ке напраат нешто...
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

крајот на светот????? Empty Re: крајот на светот?????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот