Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избори

+11
Daydream Believer
Gen.b2k
Sanja
Caki
Петар
niGGa
HijackHacker
386ka
TrimXt
Drakso
Nenad
15 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Избори Empty Избори

Пишување by Nenad Пет Мар 20, 2009 6:26 pm

Ајде за некоја година сите ке имаме лични карти и право на глас :) доколку тогаш би се одржале избори за кого би гласале и зошто?
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Drakso Пет Мар 20, 2009 6:39 pm

јас додека живеам во вакво општество и вакви луге се на власт не би гласал воопште пошо нашево гласање ко ЛОТАРИЈА хсхахаххах Избори 11826 не е битно кој е на власт па живееме у дупка...па сме никој и ништо...мислам дека нема поента да гласам!
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Пет Мар 20, 2009 7:04 pm

СДСМ дефинитивно...дефанзивнава политика на Груевски иц не ми одговара...знае да лаже и да измисли добра сценографија али болје да биде режисер него премиер.. :face: :face:
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Пет Мар 20, 2009 7:20 pm

Мене СДСМ ме асоцира на група луѓе кои само сакаат да дојдат на власт и да крадат, но имаат јак интелектуален кадар! ВМРО ме асоцира на група лугје кои сакаат влас и ја добиваат со тоа што имаат гласови од простата народна маса( селјаци копуци копита и тако даље) Избори 11826 така да дефинитивно би се одлучил за некоја социјал партија. Во случајов СДСМ Избори 11826
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Пет Мар 20, 2009 7:27 pm

Ма барем знаат нешто..Грујо ме разочара со канидидатот за прецедател...толку прост "политичар" не сум видел искрено...го гледам на некое интервју на телма абе два збора ен знае да сврзе без да треска глупости за некоја куќа која му ја слушам по трет пат одкако се кандидираше...највише ради тоа...
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Пет Мар 20, 2009 8:42 pm

Дефинитивно СДСМ. СДСМ е партија со многу интелектуалци а тоа за крадење на власт кога ќе се дојде, ме асоцира на глупости од страна на ВМРО. Од друга страна ВМРО е коалиција на common peasant's и исто како што рече нешо, власта ја добиваат со глас на простата необразована маса (најголем процент кај нас). Тој Горѓе Иванов треба да иде да спушти конзола и да пише kill. Тој па па изгледа здрвен како гипс да јадел. Ај нека се стави во ТВ дуел со фрчко да го видиме, него он сака да биде близок со народот... А грујо пак, искача на 8ми септември да оддржи говор, и говорот му е ко да го пишувал некој од 5 одделение. Ја крена цела маса од плоштад на нозе - NOT!
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by HijackHacker Пет Мар 20, 2009 8:48 pm

Според мене, СДСМ знаат само да се бунат нешто, да плачат. Тоа имам заклучено до сега.
Мислам дека за асални кандидати, нем а сега за сега, сите се Избори 414207
HijackHacker
HijackHacker
Шеф

Постови: : 174
Активност: : 205

http://www.it.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by niGGa Пет Мар 20, 2009 8:52 pm

EEE момци и девојки доколку би пишале они нешто, а треба!
Се гледа нашиот драг драг најдраг премиер колку е паметен бистар интелегентен и тако даље. Неговите гласачи како што спомна горе некој се ПРОСТА ПОПРОСТА маса ЗДРАВЈЕ! Го придобива слепиот народ тврдејки дека е нивниот пастир а во принцим неговиот фонд на зборови е многу многу мал! Па добро бе седни прочитај некоја книга како може Бране ко ке го прашаат нешто на телевизија или било каде инстантно го има одговорот а не вака ЦЕЛА ДРЖАВА Е ДЕБИЛНА!! ОТВОРЕТЕ ОЧИ ЛУЃЕЕЕ ДА СИ НЕПИСМЕН НЕ Е ВО ШЕМА!!!!!! 'Р
niGGa
niGGa
нов член

Постови: : 12
Активност: : 15

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Пет Мар 20, 2009 9:00 pm

а ти нига многу книги циташ??ако ако добро е тоа...иначе Хајџек не си у право пошто и ВМРО кога беа опозиција ја правеа истата работа...всушност и работа на опозицијата е да ги забележува, критикува и истакнува прпустите и грешките во законите кои се донесени...а и борба за влас е тоа нормално 8) ...
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Петар Пет Мар 20, 2009 9:40 pm

јас сум за КДВ (каде дува ветрот) ахахахахаха
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Пет Мар 20, 2009 9:54 pm

Се согласувам тоше, тоа и е работа на опозицијата. Инаку пепе, дај џоин ас Избори 11826.
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Петар Пет Мар 20, 2009 9:58 pm

пер не се замарам со политки кај нас познато ко јавно лажење... ме нервира да слушам мајтап играње со луѓето на тв, вакви јавни дискусии за политика како и се остало.. инаку доколку би гласал, би гласал за фрчко од причина што типот има став.. стилот му е таков.. а за партииве уопште не ми е гајле и со едни и со други е исто во македонија... поздрав
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Caki Пет Мар 20, 2009 11:35 pm

Nenad напиша:Мене СДСМ ме асоцира на група луѓе кои само сакаат да дојдат на власт и да крадат, но имаат јак интелектуален кадар! ВМРО ме асоцира на група лугје кои сакаат влас и ја добиваат со тоа што имаат гласови од простата народна маса( селјаци копуци копита и тако даље) Избори 11826 така да дефинитивно би се одлучил за некоја социјал партија. Во случајов СДСМ Избори 11826
se slagam Nenad so ova tvoevo. Sdsm raspolaga so mnogu uchen kadar. Ako ne ste primetile sve "( селјаци копуци копита и тако даље)" ima po mitinzite na vmro...

Caki
нов член

Постови: : 11
Активност: : 16

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Sanja Саб Мар 21, 2009 9:43 pm

ajde neso ti koa ke se kandidiras site za tebe ke glasame posle Избори 864914 Избори 11826
Sanja
Sanja
нов член

Постови: : 2
Активност: : 2

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Саб Мар 21, 2009 9:54 pm

Sanja напиша:ajde neso ti koa ke se kandidiras site za tebe ke glasame posle Избори 864914 Избори 11826
Не бе не се кандидирам јас :) Нема да се снајдам во таква работа. Сепак, политика је ку*ва Избори 332755
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by niGGa Нед Мар 22, 2009 4:11 am

HAH ALI KAD DODZE DOBRA KU*VA ONDA I TI MALO POJEBES NELI? :)
niGGa
niGGa
нов член

Постови: : 12
Активност: : 15

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Drakso Нед Мар 22, 2009 4:12 am

@nigga потруди се на кирилица да пишуваш! а за избориве...ке има утре пукањеИзбори 11826
Drakso
Drakso
Сафра Шеф

Постови: : 215
Активност: : 250

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Нед Мар 22, 2009 12:50 pm

сега за сега ситуацијата е мирна.. :oops:
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Gen.b2k Нед Мар 22, 2009 12:58 pm

Луџе искрено тапа се политичариве кај нас..поише се бават со префрлување на вината отколку со проблемите... трошат пари на кампањи а мене дома ми стига писмо да донирам у домот... се надевам новите генерации нема да бидат вака ориентирани.
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Daydream Believer Нед Мар 22, 2009 2:12 pm

Gen.b2k напиша:Луџе искрено тапа се политичариве кај нас..поише се бават со префрлување на вината отколку со проблемите... трошат пари на кампањи а мене дома ми стига писмо да донирам у домот... се надевам новите генерации нема да бидат вака ориентирани.

Ај агри :]
Многу сум возбудена за избориве, вчера вечер не можев да спијам :p :ЧД:
Искрено, што аир сме виделе и од едниве и од другиве? - Ништо. Кој и да победи, исто ни се фаќа...
Daydream Believer
Daydream Believer
постер

Постови: : 73
Активност: : 74

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Нед Мар 22, 2009 3:19 pm

TrimXt напиша:СДСМ дефинитивно...дефанзивнава политика на Груевски иц не ми одговара...знае да лаже и да измисли добра сценографија али болје да биде режисер него премиер.. :face: :face:
еееееееееее тоше тоше знам зошто ти вака викаш!!!!! за женска се продаде а ако би гласал би го пишал на ливчето моето име.... пошто народов треба да гласа за себе пошто сите се дебили од прв до последен!!!!!!!!!! и СДСМ и ВМРО све се ѓубриња а ипак мислам дека малце се попаметни ВМРО од СДСМ посто СДСМ се дебили и цим неможат да го придобијат народот прават глупости и самите ја унистуваат државава со тоа сто се межаат и прават сплетики и поставуваат сопки на денешнава власт... Избори 11826:D

цаки ако е така тогаш кажи ми кој успеа да го придобие народот ако се копуци не би успеале у тоа... затоа запрашај се...Ха
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Нед Мар 22, 2009 3:22 pm

niGGa напиша:HAH ALI KAD DODZE DOBRA KU*VA ONDA I TI MALO POJEBES NELI? :)
Па добро, тоцно дека е добра курвата ако знаеш да се снајдеш со неа :):

И уште нешто до Диме во врска со тоа дека СДСМ се дебили Смешко па сега, вмро владее со неписмениот кадар од народот и затоа секој со членска добива работа од вмро независно од тоа дали знае името да си го напише хаха за разлика од сдсм кои избираат многу поинтелектуални кадри. Ама се согласувам со тебе дека во целост ни едните ни другите за к*р не ги бива LOL


Последната промена е направена од Nenad на Нед Мар 22, 2009 3:28 pm. Мислењето е променето 1 пати
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Нед Мар 22, 2009 3:27 pm

па нешо тој "интелектуален" македонски народ има право да гласа а тој што е попаметен ке успее да го придобие така да исто ти се фаќа....Избори 11826:P
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Нед Мар 22, 2009 3:30 pm

Dime Stojcev напиша:па нешо тој "интелектуален" македонски народ има право да гласа а тој што е попаметен ке успее да го придобие така да исто ти се фаќа....Избори 11826:P

Точно, и успеваат да добијат кругче на гласачките ливчиња од нив. Само ми се плаче коа ке видиш некој сељак да има јака функција во општеството Избори 549515:
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Нед Мар 22, 2009 3:43 pm

Така е! БТЊ, пак мислам дека се СДСМ каде каде подобри од народњациве ВМРО-вски.
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори Empty Re: Избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот