Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избори

+11
Daydream Believer
Gen.b2k
Sanja
Caki
Петар
niGGa
HijackHacker
386ka
TrimXt
Drakso
Nenad
15 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Вто Мар 24, 2009 1:14 am

TrimXt напиша:ма нема бе брат неможеш да се надеваш..ДУИ ке ја поддржат раткапнава и тој ек тепа...нели договорено е ДУИ да го поддржат кандидатов на ВМРО сега а у 2013 ВРМО демек ке го поддржи кандидатот на ДУИ...

Значи сме наебале 2013. Ајде со господ напред Избори - Page 4 20950
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Вто Мар 24, 2009 1:16 am

не бе ке утнат работа тогаш...тогаш ВМРО ке го поддржи кандидатот на ДУИ и ке изгубат...а кога ке изгубат на тие избори тогаш ке почнат да губа на сите избори...и тоа они многу добро го знаат!затоа сега ке се утепаат од крадење..
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Вто Мар 24, 2009 1:18 am

TrimXt напиша:не бе ке утнат работа тогаш...тогаш ВМРО ке го поддржи кандидатот на ДУИ и ке изгубат...а кога ке изгубат на тие избори тогаш ке почнат да губа на сите избори...и тоа они многу добро го знаат!затоа сега ке се утепаат од крадење..
Уфф дај боже, ама мислам дека му треба повеќе време на СДСМ да се среди. Ама дефинитивно ке оди нагоре заедно со Бране на чело Избори - Page 4 11826
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Вто Мар 24, 2009 1:28 am

не бе брат македонците јас ти гарантирам дека нема да гласаат за шиптар...а со тоа ке изгубат многу доверба кај граѓаните...они си знаат многу добро све тоа не се секирај ти Избори - Page 4 11826 .Само има еден друг проблем, дали они ке си го исполнат ветувањето спрема ДУИ...

а иначе сите аналитичари предвидуваат дека бране нема да успее да ја вбрати СДСМ...сите аналитичари кажуваат дека Бранко незнае да губи т.е. незнае да се врати назад...али ја неверувам во аналитичарите и с енадевам дека бране ке се врати Избори - Page 4 582100
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Вто Мар 24, 2009 1:35 am

Ќе се врати Бране на чело, ќе се среди работата.. И не е толку лошо што ќе биде после 2013 (пошто сигурно нема да се случи таква работа), туку тоа што ќе заебат работа до тогаш оваа влада... Избори - Page 4 20950
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Gen.b2k Вто Мар 24, 2009 11:49 am

Е ако има и такви македонци што за партијата ќе го дадат гласот за љочка... имаат тајни(мал) рукоплес од мене. Избори - Page 4 920406
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Вто Мар 24, 2009 12:56 pm

Gen.b2k напиша:Е ако има и такви македонци што за партијата ќе го дадат гласот за љочка... имаат тајни(мал) рукоплес од мене. Избори - Page 4 920406
Абе тоа не се луѓе, тоа се коњи. Што би рекол класниот наш само напред гледаат и толку не се вртат. Како каже ВМРО така нека биде. Пола од гласачите немале ни појма кој е Ѓорге ама битно е од ВМРО па гласале за него Избори - Page 4 743627
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Вто Мар 24, 2009 1:47 pm

Според ДИК официјално Иванов има 343.374 гласа, Фрчко има 200.316 трет е селмани со околу 145 000 потоа Љубе со исто така 145 000 Буџаку со 73.000 Ружин има 39.000 и последна е Хоџа со 30.000 гласа.
Поната идат Иванов и Фрчко! Што мислите за исходот од вториот круг?
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Вто Мар 24, 2009 3:19 pm

се знае кој ке тепа бе што ви е!!!!! се гледа уште од првиот круг!!!! тешко дека ќе почнат да се предомислуваат!!! Избори - Page 4 11826
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Сре Мар 25, 2009 11:42 pm

Ова избориве тезга станаа Избори - Page 4 11826 сите почнаа да се караат кој на кого ке му даде гласови. Све почна да ми изгледа како лицитација Избори - Page 4 437822 Што мислите кој на кој ќе си ,,дадат,, гласови? Избори - Page 4 11826
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty ubavo e da se znae.....

Пишување by cvik Чет Мар 26, 2009 2:54 am

dragi zainteresirani vo politikata... izvadok od intervjuto so Brus dzekson(mozokot na NATO-prosiruvanje od balkanot)


rekovte deka ste frustrirani od dvete strani . zosto od makedonskata???
Pa Makedonija prodozi da gi imenuva nestata so anticki iminja namerno dodavajki mu maslo na ognot. Prvo na aerodromot, sega na avtopatot sto gi odvrakja podrzuvacite vo NATO i drugi vazni luge. Toa ne e slika sto sakavme da ja vidime. Toa gi zabavuva pregovorite i im gi dava na Grcite site argumenti sto im trebaat. Ova ne e toa sto ocekuvame da vidime vo zrela faza od pregovorite megju dvete zemji sto baraat resenie.

Golema tema vo Makedonija denovive e dali zemjata e vo zolacija ili samoizolacija po vetoto vo Bukurest. Kako ja definirate vie sostojbata???

Makedonija sekako e izolirana i ke bide uste poveke. Integracijata vo nato e stavea na cekanje, integracijata vo EU e zaglavena i ne odi napred i ova e kontributiven faktor. Ova se slucuva vo najopasnoto vreme na modernata istorija poradi svetskata finansiska kriza. NI trebaat institucii i ni treba integracija. Taka sto ova e premnogu opasna pozicija za Makedonija. Ova e vreme vo istorijata koga nekoi drzavi mozat da isceznat, dali Ukraina ili Island... Zboruvam za fizicko isceznuvanje. Taka sto ke zlime ako Makedonija ne dobie integracija brgu.Rastot vo zemjite sto se integrirani e za polovina ili cetvrtina pogolem od neintegriranite i ke bide golem finansiski problem za Makedonija da ostane na linija so ostatokot na Evropa.Ne moze sami da se otsecete od nea. Ke bide golem problem ako makedonskite nacionalisti se pocuvstvuvaat pobezbedno izolirani od Evropa, kade sto saite drugi zaklucile sprotivno...

cvik
нов член

Постови: : 3
Активност: : 3

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by cvik Чет Мар 26, 2009 2:59 am

mislam deka so stavot na drakso deka ne bi sakal da glasa i koa bi imal pravo e mnogu pogresen.....neli demokratija e vladeenje na narodot pa drkaso moj iskoristi go .....ne vikam deka ima nekoj asalen na site im fali nesto ama mora da ima nekoj so koj barem nekoj segment od razmisluvanjata di se preklopuvaat....zamisli tvojot glas vo izborite da e presuden??? na nekoj nacin so tvojot glas ucestvuvas vo zelbata da ja smenis idninata na svojata zemja, neglasanjeto e totalna utka!!!!

cvik
нов член

Постови: : 3
Активност: : 3

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Чет Мар 26, 2009 3:05 am

Моментално се соочуваме со страв од немање концензус во вториот круг доколку не се договорат кандидатите кој кого ќе поддржи. Дури и да се договорат, пак ќе има луѓе што мислат дека сите се исти, дека никој ништо ново нема да им донесе, па ради такви мислења Македонија ќе влезе во привремена криза и безредие додека не се избере нов претседател (во меѓувреме, претседател ке биде претседателот на парламентот). Затоа и јас се сложувам, негласањето е тотална утка, и само си ја цементираш иднината на тој начин.
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by cvik Чет Мар 26, 2009 3:09 am

ja vaka kao pretstavnik dam u odgovoram na vmrovcevo dime. Kako bi reagiral ti nkoj coek iznerviran da ti ja vlece zenata na parking, i tvoeto 2 godisno dete da lipa preplaseno od strav samo zaso mu ja blokirale kolata.....KE TEPAS INTELEGENTNO BRAT TOA E.......FAMILIJA!!!!!!!!AKO NE SI ZNAEL A TI AKO JA OSTAIS ZENA TI DA JA TEPA NEKOJ SA STRANE NERVOZEN ZASO MU JA BLOKIRALA KOLATA SO PARKING.....mmmm

cvik
нов член

Постови: : 3
Активност: : 3

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Чет Мар 26, 2009 3:16 am

хахахахахахахаха.... no comment признавам у право бил... али не му чини ипак однесувањето пред камери... има образование али треба да си го смени понашањето! и не сум за ВМРО ако не си сватил до сега... не сум за никој посто сите се исто ѓубре а против СДСМ сум затоа што сакав да им објаснам на сите дека се исти сите!!!
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Чет Мар 26, 2009 11:38 am

цвик штета што не си го спомнал зборот меЏународна хехехех...иначе само да дадам до знаење(за нешо највише) ако ВМРО поддржи љочка у 2014 они после губат власт 100%...а шупелкава што го ставија за прецедник да им биде ко демек...тој уште поише ке ги укака работите(шо би рекол класниот хехех)
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Пет Мар 27, 2009 1:43 am

cvik напиша:mislam deka so stavot na drakso deka ne bi sakal da glasa i koa bi imal pravo e mnogu pogresen.....neli demokratija e vladeenje na narodot pa drkaso moj iskoristi go .....ne vikam deka ima nekoj asalen na site im fali nesto ama mora da ima nekoj so koj barem nekoj segment od razmisluvanjata di se preklopuvaat....zamisli tvojot glas vo izborite da e presuden??? na nekoj nacin so tvojot glas ucestvuvas vo zelbata da ja smenis idninata na svojata zemja, neglasanjeto e totalna utka!!!!
И ем ако не дадеш ти глас лесно се манипулира за местење избори со таков глас Избори - Page 4 582100 затоа боље и Чак Норис да заокружиш таму и да имаат видено дека си гласал Избори - Page 4 850779
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Пет Мар 27, 2009 1:46 am

Во петок во 21:00 часот конечно ке има ТВ дуел помеѓу Фрчковски и Иванов!!! Кој сака може да погледне па после да коментира. Мене лично ми е жал за Иванов бидејќи е толку смотан на зборење Избори - Page 4 850779 мислам дека Фрчко ке го изеде таму.
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 4 Empty Re: Избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот