Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!

Join the forum, it's quick and easy

Георги Димитров
Добредојдовте во форумот. За поголемо уживање во дискусиите, ви препорачваме да се регистрирате. Ако сте веќе член, логирајте се.
Имајте пријатен престој!
Георги Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избори

+11
Daydream Believer
Gen.b2k
Sanja
Caki
Петар
niGGa
HijackHacker
386ka
TrimXt
Drakso
Nenad
15 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Пон Мар 23, 2009 12:00 am

Па глупа држава, глуп народ... Тоа ја што си верувам е мој избор Избори - Page 3 582100 , а за народот немам коментари...
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Пон Мар 23, 2009 12:05 am

тоа си е твое мислења а со 46% од гласовите ваљда е заслужено..тоа ти е доволен доказ... а не го вреѓај народот пошто има поглупи народи од нашиот а секој си знае а неможе еден да биде попаметен од многу повеке... Избори - Page 3 11826
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Пон Мар 23, 2009 12:11 am

HH, ај ќе видиме за 2~4 години...
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Пон Мар 23, 2009 12:13 am

aj....ама ако мислиш дека претседател треба да биде човек што претепал некого за паркинг... тогаш ја мислам дека во тебе е проблемот.... Избори - Page 3 997923 Избори - Page 3 920406
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Пон Мар 23, 2009 12:25 am

ЦЦ, подобро Урко би го ставил за претседател ако има образование, стручност и ИСКУСТВО, отколку ова мулево што незнае уста да отвори, што бега од дебати, соочувања, па да мора ВМРО да го гаси А1 низ цела Македонија за да го извадат од срамот. Фрчко има интегитет, стручност и искуство, повеќе одколку сите негови противкандидати, а што е најбитно има харизма и знае како да се изрази.


Последната промена е направена од 386ka на Пон Мар 23, 2009 12:26 am. Мислењето е променето 1 пати
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by MiLoS Пон Мар 23, 2009 12:25 am

ако не биде он и ако биде горге ке го достигнеме маџимумот у пропаганје на една земја...па горге неможе 2 збора за сврзе бе и коа збори на 3та реченица се пали као шо вика фрчко кибритлија е....типот е добар и добар професор е али за у политика не го бива...тоа да се разбереме...фрцко е 10 пути поискусен од него и знае како треба со надворешната политика зошто фрцко и тоа му е професија на факултетот(предава мегународна политика)....горге е идиот....па ај ја со зборам ке видите на тв дуел сеа ако идат фрцко и горге со ке се деси...
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Пон Мар 23, 2009 12:33 am

ххахахаха незнам сто да ви казам луѓе алоооооо фрчко е селјак а ти мичо доста му лижесш гз на цвик!!! не е човек за претседател и тие што си знаат гласаат а ние дебили кога ке имаме право на глас тогаш а се гледа колку заслужува ако народот не го сака како ќе биде претседател!!!!гледајте неможе ни у втор круг да помине!!!!! Избори - Page 3 437822 Избори - Page 3 437822 Избори - Page 3 437822
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Пон Мар 23, 2009 12:34 am

Dime Stojcev напиша:
386ka напиша:Диме, Бранко и Киро се луѓе кои сериозно се залагаа за иднината на
македонија и за наше добро. Тие компромиси што ги правеле се за да
можеме да напредуваме. Но еве ти го човекот кој што едно прави пред
камера, и се прави дека никогаш нема да прифати компромис, а друго
позади грб. Македонија отиде во Букурешт со промена на име, али поради
нашиот неспособен премиер, пак не успеавме да добиеме датум за
преговори.
Повели:
малина тука не си у право да ти каже за киро и бранко они ја шитнаа државата со рамковниот договор у охрид ако не си знаел...и да те прашам зошто не кажуваат што пишувало во тој договор туку само ќутат.... а ако ти каже некој еве ти на пр. Фрчко да се фрлиш у вардар ти ке се фрлиш???? Избори - Page 3 337150 такво значење има клипот овој вака кажал оној онака тоа е све фора брат за публицитет... и кој и да се бори за името и за државава исто ти се фаќа... тоа треба сите да си го признаеме а не да се залажуваме ни едните ни другите не се боље треба нешто ново!!! Избори - Page 3 11826
а за претседател нема да биде Фрчко сто посто од него поголем дибек здравје претепал човек за паркинг нема шанси да стане претседател таков човек.... иако сте против ке тепа вмровецот и неможете да го смените тоа ке видите!!!Избори - Page 3 11826
Леле стварно не кажуваат што пишува во тој таен рамковен договор. Среќа ја имам врски во гугл и еве го!
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Пон Мар 23, 2009 12:36 am

Dime Stojcev напиша:ххахахаха незнам сто да ви казам луѓе алоооооо фрчко е селјак а ти мичо доста му лижесш гз на цвик!!! не е човек за претседател и тие што си знаат гласаат а ние дебили кога ке имаме право на глас тогаш а се гледа колку заслужува ако народот не го сака како ќе биде претседател!!!!гледајте неможе ни у втор круг да помине!!!!! Избори - Page 3 437822 Избори - Page 3 437822 Избори - Page 3 437822
Фрчко е сељак, јак аргумент имаш а? БТЊ, не го присилувај Мичо да смени лично мислење.
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by niGGa Пон Мар 23, 2009 12:37 am

АЛО А ШО МИСЛИШ ТИ БЕ ЃОЃЕ ШО Е БЕ! ФРЧКО АКО Е ДЕБИЛ ЃОРЃЕ ШТО Е 1 РЕЧЕНИЦА МУ Е ТЕШКО ДА СЛОЖИ! НЕЗНАЕ ДА ЗБОРИ ! А ФРЛЕ СИ Е БРАНКОВА ШКОЛА ИНТЕЛЕГЕНЦИЈА СИ Е ИНТЕЛЕГЕНЦИЈА СЕ ЗНАЕ!
niGGa
niGGa
нов член

Постови: : 12
Активност: : 15

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by 386ka Пон Мар 23, 2009 12:39 am

Марс, пишувај со мали букви.
386ka
386ka
Шеф

Постови: : 155
Активност: : 152

http://www.it.com.mk/forum

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Пон Мар 23, 2009 12:40 am

да да ама што коментираме кога нема да пројде Фрчко!!!!!!!!!!!! а да да опасна интелегенција да тепаш човек за паркинг... "да да интелегенција" Избори - Page 3 437822 Избори - Page 3 437822 се гледа интелегенцијата.....
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by MiLoS Пон Мар 23, 2009 12:42 am

Dime Stojcev напиша:ххахахаха незнам сто да ви казам луѓе алоооооо фрчко е селјак а ти мичо доста му лижесш гз на цвик!!! не е човек за претседател и тие што си знаат гласаат а ние дебили кога ке имаме право на глас тогаш а се гледа колку заслужува ако народот не го сака како ќе биде претседател!!!!гледајте неможе ни у втор круг да помине!!!!! Избори - Page 3 437822 Избори - Page 3 437822 Избори - Page 3 437822
е не бе пеер горге е човекот за прецедател и не лижам гз кој ***** ти е????
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Пон Мар 23, 2009 12:44 am

пеер не одлучуваш ни ти ни ја така да ке видиш... сакаш да се кладиме кој ке тепа?????
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by niGGa Пон Мар 23, 2009 12:46 am

не е за кладење треба да се гласа за човек а не за партија а сите кандидати се кои од кои али бар Фрле има големо политичко минато а не Ѓорѓе Бел лист! бланк документ!
niGGa
niGGa
нов член

Постови: : 12
Активност: : 15

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Пон Мар 23, 2009 12:49 am

ЈБГ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!а ако не си знаел деке секогаш има некој позади претседателот дека он не одлуцува али тоа е друга ај забегав од темава... не коментирам више....Избори - Page 3 11826:D
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by MiLoS Пон Мар 23, 2009 12:50 am

горге ако стане прецедател ке биде само марионетка и као со вика фрцко него ке му даат еден лист и ке му казат да црта а други ке смислуваат планови и говори за него...ако е толку паметен со не се појави горге у последните 2 дебати со прецедателите а тоа со тепал цовек на паркинг не месај у политика тоа е друго...горге ти е прост цовек за у политика пр ут се срекава и затоа нишо незнае а фрцко ти е пеер начитан и искусен чоек...
се се виде до сега..кој колку знае и умее...горге немозесе да дае убав одговор на најпросто прасанје и цело време у гомна пагасе а и се виде со последните анкети дека ради горге на вмро рејтингот им е паднат за 10%....незнам кој ви е курот со горге и шо глеате убао за прецедател у него???
Фрцко бар имал директни средби и со попознати политицари од странство и знае како убао да ја претстави македнонија а горге ако отиде ке му титка на груевски да му се јави да му казе со да збори...па глеас и самиот пеер горге и на својата реклама не казуе нишо(кога е слободен да каже шо сака)
ај валјда ке сватиш нешо коа ке ги глеаш сеа тв дуелите со фрцко и горге...валјда ке можеш да процениш нешто...
MiLoS
MiLoS
постер

Постови: : 63
Активност: : 93

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Dime Stojcev Пон Мар 23, 2009 12:56 am

што да ти кажам мичо пеер ке комнтираме у школо а нема да има тв дуели пошто фрчко ке испадне усте у прв круг па затоа ете ти колку е добар е слика на тоа колку народот го сака така да не треба ја да ти кажувам ке видиш на ТВ!!!!!!Избори - Page 3 11826
Dime Stojcev
Dime Stojcev
постер

Постови: : 156
Активност: : 182

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Gen.b2k Пон Мар 23, 2009 2:35 am

Иванов не ми изглеа доволно убедлив, страшно се кења типот или незнам што е со него... За Фрчко даваа една реклама за неговите коментари у стилот село гори баба ја боли, не бива така едноставно..Сите се ангели пред избори. Можете слободно да го најдете проблемот тука меѓу вас, почнавте да се ругате едни со други, нашиот најголемиот непријател.
Gen.b2k
Gen.b2k
џуниор

Постови: : 42
Активност: : 43

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Петар Пон Мар 23, 2009 3:25 am

мене овие избори ми се една заебанција од страна на власта, ко да сме на скриена камера.. нема кандидати, уопште немаат асална програма... се правиме европска македонија а е од европска неаме немам што да дискутирам на темава ради тоа што веќе воопште не ме интересира кој ќе биде претседател а кој градоначалник... нека не продаваат филмови на народот и нека не им мачкаат очи зашто и сами знаат дека се срање и се тоа што го зборат поише од 30% нема да остварат и да им дадеш мандат од 8 години. а што се однесува за името што сите ветуваат решение у 2 дена е баш тој филм сакам да го глеам.. зашто се праат манги и глумат лудило притоа губејќи ја секоја шанса да најдат асално решение... мада јас да сум на нивно место не би прифатил ништо освен Р.Македонија али ок тоа е веќе друга тема да не забегувам... и тоа. Избори - Page 3 132317
Петар
Петар
форумџија

Постови: : 257
Активност: : 287

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Пон Мар 23, 2009 11:35 am

е сеа ке биде интересно кога мулево ке стане претседател...патката више нема да може да се вади на Бране дека он им праел проблеми пошто им бил против идеите...

мулево води дупло од сите..тешко е да убедиш простаци...
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Пон Мар 23, 2009 2:07 pm

TrimXt напиша:е сеа ке биде интересно кога мулево ке стане претседател...патката више нема да може да се вади на Бране дека он им праел проблеми пошто им бил против идеите...

мулево води дупло од сите..тешко е да убедиш простаци...
Хехехе добар пост. Интересно е сега ВМРО на кого ке се вади и кој ке обвинува. Најверојатно ке почнат да плачат дека 15 години СДСМ владееше и они све расипале Избори - Page 3 11826
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Dare Пон Мар 23, 2009 5:00 pm

hehe...Jas neam ama bas niso protiv VMRO...ali momci devojki ona MULENO..za k*r ne go biva..izglea stvarno mora da imash problem so govorot (govorna mana) za da mozes da bides nekoj funkcioner vo VMRO...Jas sum za BRAT LJUBE...epten mi e krivo so ne pobedi..ali seuste ima sansi da ne dobie VMRO zs toj ima vkupno pomalce od site drugi zaedno kandidati,...a site tie kje idam so koalicijata...taka da..mozno e frcko da pobedi...(nadesta posledna umira)...mada ****** me boli:D:Избори - Page 3 11826 lol...pozz
Dare
Dare
постер

Постови: : 75
Активност: : 111

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Nenad Пон Мар 23, 2009 5:02 pm

Dare напиша:hehe...Jas neam ama bas niso protiv VMRO...ali momci devojki ona MULENO..za k*r ne go biva..izglea stvarno mora da imash problem so govorot (govorna mana) za da mozes da bides nekoj funkcioner vo VMRO...Jas sum za BRAT LJUBE...epten mi e krivo so ne pobedi..ali seuste ima sansi da ne dobie VMRO zs toj ima vkupno pomalce od site drugi zaedno kandidati,...a site tie kje idam so koalicijata...taka da..mozno e frcko da pobedi...(nadesta posledna umira)...mada ****** me boli:D:Избори - Page 3 11826 lol...pozz
Да да убаво е да се надеваме до крај Избори - Page 3 11826
П.С. Пишувај на кирилица Избори - Page 3 582100
Nenad
Nenad
форумџија

Постови: : 272
Активност: : 313

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by TrimXt Пон Мар 23, 2009 7:13 pm

ма нема бе брат неможеш да се надеваш..ДУИ ке ја поддржат раткапнава и тој ек тепа...нели договорено е ДУИ да го поддржат кандидатов на ВМРО сега а у 2013 ВРМО демек ке го поддржи кандидатот на ДУИ...
TrimXt
TrimXt
постер

Постови: : 193
Активност: : 208

http://www.basketsim.com

Вратете се на почетокот Go down

Избори - Page 3 Empty Re: Избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот